19/12/2024
Obecnie odchodzi się od stosowania kanałów kablowych w wersji DIN, ponieważ wymiary metryczne zapewniają bardziej równomierną gradację pomiędzy rozmiarami. Wysokość 80 mm zapewnia średnio o 14% więcej miejsca w porównaniu z odpowiadającym jej rozmiarem DIN.

Kanały elektroinstalacyjne HellermannTyton HelaDuct z PVC i bezhalogenowe kanały PC/ABS zostały zaprojektowane w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni w szafie sterowniczej. Oferta obejmuje kanały w sześciu szerokościach od 25 mm do 120 mm i czterech wysokościach od 40 mm do 100 mm.
"W HelaDuct ważna jest nie tylko różnorodność rozmiarów i możliwość łączenia," wyjaśnia Michael Goslinowski, kierownik ds. sprzedaży w HellermannTyton w Niemczech. "Istotna jest także jakość wykonania kanałów elektroinstalacyjnych, zwanych również korytami grzebieniowymi, która spełnia oczekiwania producentów rozdzielnic. Dzięki ustalonym punktom łamania, żebra i segmenty ścianek mogą być usuwane bez zadziorów, co oszczędza czas i nie wymaga specjalnych narzędzi. Gładkie krawędzie - zwłaszcza w obszarze HF - chronią ręce instalatora.

"Jakość wykonania kanałów kablowych spełnia również oczekiwania konstruktorów szaf sterowniczych."

Kanał kablowy zainstalowany w szafie sterowniczej
Gładkie, pozbawione zadziorów krawędzie - zwłaszcza w zakresie HF - chronią ręce instalatora.

Trzymająca się pokrywa

HellermannTyton przeciwdziała jednemu z najczęstszych newralgicznych punktów w projektowaniu kanałów kablowych: pokrywie, która się nie trzyma.
„Pokrywy HelaDuct trzymają się pewnie i równo w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy są zamontowane pionowo, do góry nogami, czy są narażone na wibracje. Nawet pokrywy wykonane ze sztywniejszego, bezhalogenowego materiału trzymają się mocno. Mimo to można je bardzo łatwo wyciągnąć w górę i za pomocą odpowiedniego uchwytu, nawet w ciasnych instalacjach” – zachwyca się Goslinowski.

“Pokrywy HelaDuct trzymają się pewnie i równo w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy są zamontowane pionowo, do góry nogami, czy są narażone na wibracje“

Użyteczne dodatki

Podczas instalacji lub konserwacji przewody wypadają zaraz po zdjęciu pokrywy. To znacznie wydłuża czas pracy elektryka. Z tego powodu do rozwiązań systemowych dołączone są takie akcesoria, jak np. uchwyt do mocowania przewodów HTWD-NFWR. Można go wpiąć do pojedynczego żebra korytka i łatwo odłamać na żądaną długość w wyznaczonych punktach łamania. Uchwyt znacząco ułatwia pracę i sprawia bardziej profesjonalne wrażenie niż stosowanie gumek czy kawałków drutu.

"To nie może być bardziej wygodne" - mówi Goslinowski"

HellermannTyton oferuje dodatkowe elementy mocujące do korytek HelaDuct PVC, które można łatwo zamocować w opatentowanym otworze dolnym. W tych podwyższonych punktach montażowych, przed lub po zainstalowaniu kanału w szafie sterowniczej, za pomocą ćwierć obrotu śrubokręta, można zamontować cokół dystansowy HTWD-CTH służący do mocowania opaski kablowej oraz uchwyt HTWD-BWR do mocowania przewodów. "Te dodatkowe akcesoria pomagają inżynierom, elektrykom, instalatorom uniknąć sytuacji, w której przewody w kanale kablowym będą naciskać na pokrywę od wewnątrz lub wyskakiwać po jej otwarciu. To nie może być bardziej wygodne" - mówi Goslinowski.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Chcesz wiedzieć więcej?
Nasi eksperci zawsze chętnie służą pomocą i radą. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

SKONTAKTUJ SIĘ Z TEAM PANEL BUILDING