Dzięki naszemu systemowi kanałów kablowych HelaDuct, stawiający na jakość producent rozdzielnic i szaf sterowniczych może:
Zalety naszych koryt grzebieniowych:
Dowiedz się jak poprowadzić i zabezpieczyć przewody oglądając poniższy film:
Więcej informacji na temat optymalnej ochrony przewodów i instalatorów znajdziesz tutaj:
Asortyment koryt grzebieniowych HelaDuct obejmuje szeroki zakres szerokości (15-150 mm) i wysokości (do 100 mm).
Wszystkie produkty HelaDuct posiadają perforację podstawy zgodnie z normą DIN EN 50085.
Kanały kablowe PCV dostępne są w następujących wariantach:
Kanały te są stosowane w panelach sterowniczych, szafach rozdzielczych, a w szczególności w elektronicznych systemach sterowania.
Korytka grzebieniowe HelaDuct HTWD-HF są stosowane w szafach sterowniczych i rozdzielnicach, w których istnieją wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa osób i/lub materiałów w przypadku pożaru, np. w transporcie publicznym, w tunelach, w centrach przetwarzania danych czy w budynkach użyteczności publicznej.
Główne korzyści:
Asortyment koryt grzebieniowych HelaDuct obejmuje również niebieskie korytka kablowe HTWD-PWB, które są używane do identyfikacji przewodów iskrobezpiecznych, na przykład w zakładach chemicznych i wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie wybuchem.
Dzięki klamrom mocującym oraz pozostałym akcesoriom HelaDuct możesz prowadzić przewody w uporządkowany sposób co zwiększa estetykę wykonania samej instalacji oraz pozwala zaoszczędzić czas i koszty
Asortyment produktów HelaDuct obejmuje dwa różne rodzaje uchwytów do mocowania przewodów:
1. Uchwyty serii HelaDuct HTWD-BWR do montażu przed okablowaniem, w punktach montażowych korytek grzebieniowych
2. Uchwyty serii HelaDuct HTWD-NFWR i HTWD-WFWR do montażu na żebrach korytek grzebieniowych
Uchwyty do przewodów HelaDuct HTWD-BWR są proste i łatwe w montażu, mocowane w punktach montażowych korytek grzebieniowych. Ich stosowanie zalecane jest głównie w przypadku okablowania pionowego lub montażu sufitowego, gdyż zapobiegają one wypadnięciu przewodów.
Zapewniają znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa i solidność mocowania niż konwencjonalne rozwiązania z użyciem klejów, ponieważ są mocowane do kanału kablowego.
Mocowanie uchwytów HTWD-BWR w korytku grzebieniowym jest bardzo proste. Wystarczy lekko nacisnąć klamrę i przekręcić śrubokrętem.
Główne korzyści:
Klamry mocujące HTWD-NFWR i HTWD-WFWR są z łatwością wpinane do pojedynczego żebra korytka grzebieniowego i zabezpieczają kable oraz przewody przed wypadnięciem nawet po zdjęciu pokrywy.
Główne korzyści:
Klamry mocujące HTWD-NFWR i HTWD-WFWR znakomicie nadają się do dodatkowego zabezpieczania przewodów w korytkach grzebieniowych. Wystarczy je wpiąć na żebro korytka.
Cokoły dystansowe HelaDuct HTWD-CTH są stosowane do montażu opasek kablowych w podstawie korytka grzebieniowego. HTWD-TL służą do mocowania modułów mocujących HTWD-RB do korytek. Przy pomocy HTWD-RB można mocować korytka grzebieniowe oraz inne elementy do szyn montażowych zarówno wzdłuż, jak i w poprzek.
Główne korzyści:
Kliknij TUTAJ, aby zapoznać się z naszą ofertą produktów skierowanych do świadomych jakości producentów szaf sterowniczych:
Nie walcz o każdy centymetr sześcienny.
Oszczędź miejsce i czas dzięki naszym produktom.
1) HelaDuct HTWD-PN: Koryta na kable i przewody o mniejszych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie żeber dzięki liniom załamania. Szczególnie wąskie przerwy międzyżebrowe.
2) HelaDuct HTWD-PW: Koryta na kable i przewody o większych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie żeber dzięki liniom załamania. Szczególnie szerokie przerwy międzyżebrowe.
3) Helawrap HWPP: Idealne rozwiązanie do łączenia w wiązki oraz ochrony kabli i przewodów. Łatwość obróbki i dobra ochrona przed przetarciem.
4) HelaDuct Flex: Elastyczne uchwyty do wiązek kablowych w celu uporządkowanego prowadzenia przewodów także przy dużym kącie nachylenia.
5) Etykiety panelowe: Korzystne rozwiązanie dla grawerowanych, plastikowych tabliczek. Nie wymagają dodatkowych wsporników do tabliczek; łatwość opisywania etykiet.
6) WIC: Szybkie i łatwe ręczne oznaczenie kabli i przewodów. Nadają się również do późniejszego montażu.
7) Helatag 1209: Wytrzymałe oznaczniki do kabli i przewodów z niezwykle odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne dzięki laminatowi ochronnemu.
8) Opaski kablowe IT: Do łatwego oznaczania kabli i przewodów i jednoczesnego łączenia w wiązki.
9) Seria T: Standardowe opaski kablowe dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, wykonane z różnych materiałów.
10) SolidTack: Cokoły o bardzo dużej sile klejenia – nawet na niskoenergetycznych powierzchniach.
11) Opaski mocujące T50R0SFT6: Ząbkowane zewnętrznie, dzięki czemu chronią wiązki. Mocowania choinkowe można stosować z blachami o różnej grubości.
12) HIS-3: Cienkościenne i elastyczne rury termokurczliwe do izolacji, ochrony i kodowania kolorystycznego.
Korytka grzebieniowe - znane również jako kanały kablowe lub kanały elektroinstalacyjne - to prostokątne korytka zaprojektowane w celu ochrony, organizacji i prowadzenia przewodów i kabli. Nazewnictwo różni się w zależności od branży i producenta. Termin "kablowy" jest zwykle używany w odniesieniu do korytek, które są otwarte po bokach i które są używane głównie w obszarach instalacji, gdzie przewody są ostatecznie podłączane do docelowych systemów, na przykład wewnątrz obudów elektrycznych.
Korytka grzebieniowe umożliwiają prowadzenie przewodów pionowo, poziomo lub "do góry nogami". Zgodnie z podstawowymi standardami instalacji elektrycznej, prowadzenie przewodów zawsze odbywa się równolegle lub prostopadle. Korytka grzebieniowe odgrywają kluczową rolę w zarządzaniu i zabezpieczaniu systemów okablowania w szafach sterowniczych o wysokich wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa personelu i materiałów.
Kanały kablowe to zamknięte kanały przeznaczone do prowadzenia kabli na dużych odległościach. Korytka grzebieniowe mają (czasami rozszerzalne) otwory i są zoptymalizowane pod kątem indywidualnego prowadzenia i końcowego procesu okablowania w miejscu docelowym. Dlatego powszechnym zastosowaniem korytek grzebieniowych są szafy rozdzielcze.
Oprócz ochrony, organizacji i prowadzenia kabli, korytka grzebieniowe zapewniają kilka innych korzyści:
Jakość korytek grzebieniowych można ocenić na podstawie szeregu czynników. Są to m.in. znormalizowane wymiary i perforacje, zapewniające spójną kompatybilność, odporność na płomienie i bezhalogenowość, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Inne czynniki takie jak gładka, pozbawiona zadziorów powierzchnia, pomagają uniknąć obrażeń i uszkodzeń kabli. Ważny jest również skuteczny system mocowania. Łatwa instalacja i bezpieczne mocowanie korytka zwiększają łatwość obsługi.
Wybór odpowiedniego rozmiaru korytka grzebieniowego zależy od liczby i średnicy kabli, które musi pomieścić. Aby wybrać prawidłowe korytko zmierz całkowitą średnicę wiązki kabli i wymaganą długość, a następnie wybierz korytko, które może wygodnie pomieścić kable, pozostawiając trochę miejsca na przyszłą rozbudowę i wentylację. Zazwyczaj korytka grzebieniowe można łatwo przyciąć do odpowiedniej długości za pomocą małej piły (zalecana piła o drobnych zębach, np. piła do metalu).
Do ostatecznej dystrybucji na niektórych poziomach w szafie zaleca się stosowanie małych korytek grzebieniowych, aby zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni. Dobrym produktem do tego celu jest HelaDuct Flex.
Dla konstruktora szaf rozdzielczych ważne jest to, aby były one przejrzyste i elastyczne. Dlatego dobrym pomysłem może być połączenie kilku rodzajów elementów do ochrony i znakowania kabli. Dzięki naszym korytkom grzebieniowym, dbający o jakość konstruktorzy szaf mogą:
Określenie DIN w przypadku korytka grzebieniowego odnosi się do określonych wymiarów zewnętrznych tj. wysokości i szerokości. Wymiary te są oparte na normie DIN 43659, która została wycofana, ale nadal jest szeroko stosowana w branży. Rozmiary DIN obejmują przyrosty rozmiaru, takie jak 20, 25, 75/2, 50, 75, 100, 125 dla szerokości i wysokości.
Rozmiary metryczne to inny system niż DIN. Obejmują one więcej kombinacji wysokości i szerokości. Zarówno kanały metryczne, jak i DIN wykorzystują metryczne - oparte na metrach - jednostki miary w przeciwieństwie do imperialnych jednostek miary.
DIN może również odnosić się do standaryzacji dolnej perforacji korytka. Perforacja jest używana podczas montażu korytka do szafy. Położenie podłużnych otworów było kiedyś określone w normie DIN 43659. Standaryzacja jest nadal obecna, na przykład w aktualnej normie DIN EN 50085-2-3, której należy użyć szukając standardowej perforacji zgodnie z normą DIN.